Komornik

Pytanie

Chciałabym sie dowiedziec czy gdy pracodawca otrzyma pismo od komornika o tym by potracał z wynagrodzenia zajecie kjomornixcze to czy pracodawca wysyła jakies pismo do komprnika z informacja o wysokosci potracen?

oczekuje 0
Anonymous 5 lat 10 Odpowiedzi 279 wyświetleń 0

Odpowiedzi ( 10 )

  1. Witam. Przed kilkoma godz. mąż otrzymał pismo od firmy windykacyjnej o nakazie spłaty zadłużenia za rachunek tel z fimy MNI TELECOM rachunek został niezapłacony 11 lat temu czy ta sprawa sie nie przedawniła ?Rachunek wynosił 300zł a odsetekpo 11 latach naliczono 1200zł Proszę o pomoc

    Długi cywilne nie przedawniają się. Teoretycznie wierzyciel może ścigać cię do końca życia. W praktyce firma windykacyjna może niewiele. Trochę podzwonią, przyślą groźne pismo i tyle. Jeśli będą zbyt nachalni sami mogą złamać prawo. Wierzyciel oczywiście może podać cię do sądu. W takiej sytuacji dłużnik może podnieść zarzut przedawnienia i sąd pozew oddali. Ale tylko w sądzie możesz powołać się na przedawnienie dochodzenia roszczeń, nie długu, dług się nie przedawnia. Proponuję odpisać na to pismo, najlepiej poleconym lub za potwierdzeniem odbioru. Wyjaśnij, że nie ma żadnego długu bo wszystko spłaciliście, a nawet gdyby dług istniał to możliwość jego dochodzenia już się przedawniła i nie masz zamiaru płacić.
    To powinno wystarczyć żeby się odczepili. Choć nie można wykluczyć że przyślą jeszcze jakieś pisemka. Czasami firmy windykacyjne tak robią licząc na to, że dla świętego spokoju człowiek zapłaci mimo że nie musi.
    Zdziwisz się ale wiele osób naprawdę płaci w takiej sytuacji. Czasem z niewiedzy, czasem ze strachu tak na wszelki wypadek, a czasem po prostu dla świętego spokoju. Na to liczą firmy windykacyjne skupując masowo za grosze takie stare długi. Nawet jak odzyskają część to i tak wyjdą na swoje.

  2. Z tego co czytałam na jednej ze stron musi Ci zostawić najniższą krajową to jest 1100 z groszami. Jednak oni biorą więcej. Wtedy możesz mu wytoczyć sprawę cywilną jednak to trochę potrwa. A z pasożytem się nie dogadasz

  3. po jakim czasie przedawniają się zobowiązania kredytu bankowego. Biorąc pod uwagę koniec umowy kredytowej jako 2013 rok, to ile po tym czasie może mnie ścigać?

  4. A co za bzdury , a w praktyce to zajmą Ci z konta wszystko co do grosza i Ciebie nawet nie powiadomia tak jest w tej mafi-tuskolandzie

  5. komornik nie moze zajac całej pensji tylko jej czesc, poniewaz musza zostac srodki na zycie Ta reguła dotyczy tylko wypłat pensji bezpośrednio do ręki. To co „ląduje” na koncie komornik może zabrać wszystko niezależnie od tego z jakiego tytułu są wpływy! Nawet jeśli są to wpływy z pensji czy z alimentów (podobno pracują nad tym by te wpływy były również chronione ale jeszcze tego nie wprowadzono) – każdy by kazał sobie w tytule wpisywać, że „za alimenty”. To co znajduje się na koncie bankowym dłużnika staje się wierzytelnością-majątkiem, który w 100% podlega zajęciu. W banku można wnioskować tylko o udostępnienie środków dłużnikowi do 3 średnich krajowych (plus minus 10.000 zł) ale na tym koniec.
    Jak nie masz o tym pojęcia to nie wprowadzaj innych w błąd.

  6. komornik to ł…..a….i tyle na ten temat..zajmie ci 100% i nie pyta czy masz na lekarstwa/niezbedne/ czy nawet na kromke chleba dziennie…

    Komornik nie zajmuje bo tak mu się podoba, takie są przepisy i nie komornik je wymyślił. Przypominam… komornik zajmuje na wniosek wierzyciela działając na podstawie przepisów.

  7. I bardzo dobrze!!! Długi trzeba spłacać!!!

  8. po jakim czasie przedawniają się zobowiązania kredytu bankowego. Biorąc pod uwagę koniec umowy kredytowej jako 2013 rok, to ile po tym czasie może mnie ścigać?

  9. Komornik z konta bankowego zajmie CAŁA PENSJĘ, proponuję napisać wniosek, o wypłacenie kwoty wolnej od zajęć pocztą komornik nie moze zajac całej pensji tylko jej czesc, poniewaz musza zostac srodki na zycie
    I tu się mylisz !!! Mój teść ma potrącaną w ZUS emeryturę z powodu egzekucji komorniczej. Dodatkowo komornik „położył łapę” na koncie bankowym, na które wpływała z ZUS pozostała część emerytury i w ten sposób komornik pozbawił człowieka środków do życia.

  10. Pracodawca ma obowiązek poinformować komornika o wysokości wynagrodzenia wypłaconego pracownikowi w ostatnich trzech miesiącach. Ma również obowiązek określić termin w jakim będzie przekazywał potraconą kwotę. Z reguły jest to termin tożsamy z dniem wypłaty.
    Ochronie podlega wynagrodzenie: w razie egzekucji świadczeń alimentacyjnych – do wysokości trzech piątych wynagrodzenia,
    w razie egzekucji innych należności lub potrącania zaliczek pieniężnych – do wysokości połowy wynagrodzenia. Wolna od potrąceń jest kwota wynagrodzenia za pracę w wysokości minimalnego wynagrodzenia. W takiej sytuacji pracodawca nie może dokonać żadnych potrąceń o czym również informuje komornika. Co do delegacji, nie stanowi ona wynagrodzenia sensu stricto. W tej sytuacji należy posiłkować się orzeczeniami sądów. Generalnie sądy stoją na stanowisku, że każde wynagrodzenie pracownika, niezależnie od tytułu podlega egzekucji komorniczej.

Napisz odpowiedź

Przeglądaj
Przeglądaj