Nabycie spadku

Pytanie

Dowiedziałam się że odziedziczyłam spadek, poinformowała mnie osoba z rodziny mojej. Co teraz powinnam zrobić? Czy jest szansa jeszcze odrzucić go? Dajcie proszę znać.

rozwiązano 0
Anonymous 5 lat 3 Odpowiedzi 504 wyświetleń 0

Odpowiedzi ( 3 )

  1. Jesli dopiero co sie dowiedzialas, to dz jak najszybciej do adwokata, a on sprobuje to jakos odkrecic. Na podstawie tak niewielkiej ilosci informacji nie wiadomo o co tak naprawde chodzi.

    Najlepsza odpowiedź
  2. Jeżeli spadek to same długi lub zadłużony to masz 6 miesięcy na odrzucenie spadku. Powinieneś dostać pismo z sądu,ze jesteś spadkobiercą. A nie jedna baba drugiej babie. Niepokoisz się idz do sądu, powołaj się na numer sprawy i się dowiedz. Masz czas 6 mięsiecy.
    A może warto przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza zależy co to za spadek. np. nieruchomość może długi nie są aż tak wysokie. Opłaci się uregulować a nieruchomość sprzedać korzystnie.

  3. Oswiadczenie o odrzuceniu spadku powinno być złożone w ciągu 6 miesiecy, licząc od momentu, kiedy spadkobierca dowiedział o tytule swego powołania, czyli że dziedziczy albo na podstawie ustawy albo testamentu

Napisz odpowiedź

Przeglądaj
Przeglądaj