Zerwanie umowy ustnej

Pytanie

Mój mąż umówił się z kobietą na zrobienie remontu. Teraz jednak nie ma takiej możliwości i chciałby zrezygnować, ale znalazł zastępstwo za siebie. Na co ona się poprzednio zgodziła. Teraz jednak stwierdziła, że to właśnie on ma zrobić jej ten remont skoro zawarł z nią ustną umowę i grozi, że jeśli się wycofa,czym zerwie umowę, będzie musiał ponieść 30% kosztów tego remontu. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy ona może rządać tych 30% kosztów? Jak ta sprawa wygląda w świetle prawa?

rozwiązano 0
Anonymous 5 lat 3 Odpowiedzi 680 wyświetleń 0

Odpowiedzi ( 3 )

  1. Umowa jaka na czarno , mąż ma działalność czy usługa sąsiedzka . Każdą umowę można zerwać. Umowa ustna jest ważna prawnie ale nie ponosi skutków prawnych , musi być potem zawarta na piśmie. Z czym pójdzie do sądu z ,,buzią,, O jakich kosztach mówi. Przedstawiła kosztorys remontu czy też ,,na buzię,, uzgodniła. Nie ma dokumentów nie ma niczego .

  2. Umowa jaka na czarno , mąż ma działalność czy usługa sąsiedzka . Każdą umowę można zerwać. Umowa ustna jest ważna prawnie ale nie ponosi skutków prawnych , musi być potem zawarta na piśmie. Z czym pójdzie do sądu z ,,buzią,, O jakich kosztach mówi. Przedstawiła kosztorys remontu czy też ,,na buzię,, uzgodniła. Nie ma dokumentów nie ma niczego . Umowa ustna jest ważna prawnie ale nie ponosi skutków prawnych. – bzdury piszesz. Polecam art.64 KC. Umowy ustne zwykle są ważne i skuteczne. Chyba, że przepisy szczególne przewidują inny sposób zawarcia umowy np. pisemnie lub notarialnie. Tylko umowy ustne trudne są do udowodnienia.

  3. Jaki rodzaj umowy to był? O roboty budowlane, umowa o dzieło czy jakaś inna? Czy mąż prowadzi działalność gospodarczą? Jeśli wcześniej się zgodziła na zastępstwo to co teraz chce?

    Najlepsza odpowiedź

Napisz odpowiedź

Przeglądaj
Przeglądaj