Zaległości czynszowe

Pytanie

Była żona zdłuzyła mieszkanie a nstepnie wyszła ponownie za mąż i wspólnie z nowym mężem dalej nie płacą czynszu. Pytanie: czy aktualny mąż będzie odpowiadał solidarnie za zaległości czynszowe powstałe przed zawarciem związku małżenskiego czy tylko za okres od chwili zawarcia związku? Chodzi mi o napisanie pozwu. Czy muszą być dwa odzielne czy wszystko razem i od wszystkich?

oczekuje 0
Anonymous 4 lata 2 Odpowiedzi 1729 wyświetleń 0

Odpowiedzi ( 2 )

  1. Zastanow sie najpierw, na kogo jest to mieszkanie i do kogo przychodza powiadomienia o zadluzeniu…. Jezeli tylko ona tam mieszka (a Ty nie) to z jakiej racji masz zakladac sprawe o zaplate? Tylko wierzyciel moze to zrobic. Jezeli mieszkasz tam,lub jestes wlascicielem tego mieszkania to wtedy mozesz wystapic z wnioskiem o zaplate .

  2. Tylko od momentu nowego związku małżeńskiego, tyle że jak był zameldowany i zamieszkiwał wcześniej to od momentu jego zamieszkiwania, ale jak nie jest tam zameldowany to nic mu nie zrobisz, bo będzie to zawiła sprawa i bez adwokata nie dasz rady wygrać. Dług solidarny należy do osób wspólnie zamieszkujących.

Napisz odpowiedź

Przeglądaj
Przeglądaj