Odszkodowanie z pracy

Pytanie

witam,w sierpniu dostałam wypowiedzenie z pracy.na szczęście to żadna dyscyplinarka ale miałam kłopot ze znalezieniem pracy.gdy rejonowa wręczała mi wypowiedzenie powiedziała że to z powodu moich (podobno) częstych zwolnień i 1 dnia na żądanie.ostatnie chorobowe miałam na okres 01-05.08.na drugi dzień przyjechała na kontrolę ale mnie nie zastała ponieważ nie mieszkałam wtedy z rodzicami.zwolnienie wzięłam z powodu bólu w łydce i była strasznie spuchnięta.w listopadzie trafiłam do szpitala,leżałam tam kilka tygodni i się okazało że łydka jest spuchnięta bo wytworzył się tam zakrzep w żyle głębokiej i powędrował do płuc.omal nie umarłam,ale do rzeczy…słyszałam że mogę się starać w sądzie pracy o przywrócenie do pracy bądź o odszkodowanie.ale i tak będę musiała byc jeszcze na L4 minimum do marca.moje pytanie-czy mam szansę wygrać?zaznaczę,że pracowałam w dużym przedsiębiorstwie jakim jest jenorimo martins dystrybucja( biedronka).

rozwiązano 0
Anonymous 5 lat 7 Odpowiedzi 382 wyświetleń 0

Odpowiedzi ( 7 )

 1. Jak byłaś na l-4 wypowiedzenie jest nieważne. Jak masz zwolnienie wystawione przez szpital wyślij do przedsiębiorstwa.
  Jak dostałaś przed zwolnieniem przed pójściem do szpitala to jest ważne. Nie dostaniesz odszkodowania. Ubezpieczona jesteś przez okres wypowiedzenia i 30 dni po rozwiązaniu umowy a potem ubezpiecza ciebie ZUS

 2. A na jakiej podstawie odszkodowanie?

  Najlepsza odpowiedź
 3. zwolnic cie moga teoretycznie w kazdej chwili wiec nie wiem o co ci chodzi a czytanie ze zrozumieniem to taka trudna sprawa?

 4. zwolnic cie moga teoretycznie w kazdej chwili wiec nie wiem o co ci chodzi

 5. Jak byłaś na l-4 wypowiedzenie jest nieważne. Jak masz zwolnienie wystawione przez szpital wyślij do przedsiębiorstwa. Jak dostałaś przed zwolnieniem przed pójściem do szpitala to jest ważne. Nie dostaniesz odszkodowania. Ubezpieczona jesteś przez okres wypowiedzenia i 30 dni po rozwiązaniu umowy a potem ubezpiecza ciebie ZUS po L4 wróciłam do pracy,10 sierpnia dostałam wypowiedzenie.i od tego dnia do 15.11 byłam bez pracy,a potem zostałam zatrudniona.teraz nie mam co wysyłać do byłego pracodawcy zwolnienia,już po ptokach…ale słyszałam że mogę sie starać o przywrócenie do pracy albo odszkodowanie.

 6. „dostałam wypowiedzenie z pracy”czyli została z tobą rozwiązana umowa o prace i na tym koniec jedynie co nam możne pomóc to z jakiego paragrafu została z tobą rozwiązana umowa o prace masz to na świadectwie pracy wtedy udzielimy ci dalszych odpowiedzi czy było to zgodnie z kodeksem pracy i na jakiej umowie pracowałaśeś ( umowa o prace ,dzieło czy zlecenie )

 7. Jak byłaś na l-4 wypowiedzenie jest nieważne. Jak masz zwolnienie wystawione przez szpital wyślij do przedsiębiorstwa. Jak dostałaś przed zwolnieniem przed pójściem do szpitala to jest ważne. Nie dostaniesz odszkodowania. Ubezpieczona jesteś przez okres wypowiedzenia i 30 dni po rozwiązaniu umowy a potem ubezpiecza ciebie ZUS po L4 wróciłam do pracy,10 sierpnia dostałam wypowiedzenie.i od tego dnia do 15.11 byłam bez pracy,a potem zostałam zatrudniona.teraz nie mam co wysyłać do byłego pracodawcy zwolnienia,już po ptokach…ale słyszałam że mogę sie starać o przywrócenie do pracy albo odszkodowanie.
  przywrócenie… gdy w czasie L-4 dostałabyś wypowiedzenie a dostałaś po powrocie do pracy. Zależy jaka umowa ,jak umowa na czas określony to może wypowiedzieć ci umowę. Możesz chorować 182 dni

Napisz odpowiedź

Przeglądaj
Przeglądaj