Lekarz

Pytanie

Mama pytanie proszę o pomoc. Więc chodzi mi o to pracuje na umowę zlecenie i nie mam odprowadzanych składek zdrowotnych bo się uczę zaocznie ale chciałbym iść do lekarza no i niestety wiem ze jak pójdę tak bez żadnego papierku to dupa z lekarzem, nie da się tego jakoś inaczej załatwić?? Jak się nie da to czego potrzebuje by mnie zarejestrowali do tego lekarza?? Może nie odpowiednie forum ale zadałem te pytanie tutaj bo tu się znajdują mądrzy ludzie nie to co na samosi:P

oczekuje 0
Anonymous 3 lata 3 Odpowiedzi 288 wyświetleń 0

Odpowiedzi ( 3 )

 1. Uczysz czy studiujesz zaocznie?

 2. Wyjątek dotyczy umów zlecenia zawartych z uczniami szkół ponadpodstawowych i studentów, gdyż od takich zleceń nie opłacamy składki na ubezpieczenie zdrowotne. zwolnienie to rozciąga się na okres do ukończenia przez nich 26 roku życia.
  Studenci podlegają ubezpieczeniu zdrowotnemu jako członkowie rodziny pozostający na wyłącznym utrzymaniu osoby podlegającej ubezpieczeniu zdrowotnemu. Są wówczas zgłaszani do tego ubezpieczenia przez jedno z rodziców w jego zakładzie pracy. Jeżeli nie pozostają na wyłącznym utrzymaniu osoby ubezpieczonej są zgłaszani do ubezpieczenia zdrowotnego przez uczelnię.
  Uczniowie szkół ponadpodstawowych podlegają ubezpieczeniu zdrowotnemu jako członkowie rodziny osoby ubezpieczonej.
  Nie piszesz ile masz lat,czy masz rodziców czy oni są ubezpieczeni.

 3. Zarejestrują, udzielą pomocy ale po czasie przyjdzie rachunek Funduszu do zapłaty
  Jesteś pewna,ze nie wystąpiłaś z wnioskiem o ubezpieczenie do ZUS.
  Ubezpieczenie zdrowotne przy umowie zlecenia…http://www.indeks.com.pl/news/081007155 kliknij i zapoznaj się ze stroną.

Napisz odpowiedź

Przeglądaj
Przeglądaj