Odpowiedzi ( 5 )

  1. A kiedyś w US były 3 osoby i były takie sytuacje ,że na prośbę podatnika urzędniczka z usmiechem załatwiała od ręki i wyplacano podatek.Teraz mamy urzędy zatrudniajace tysiace ludzi, komputery, kamery,ochronę i czekamy 2-3 miesiace.No comment

  2. A Prezydent Rzeczypospolitej to chyba nie czyta odpowiedzi Arim.Ośmielił się podpisać Ordynację Podatkową w której art.77.par.1.5 brzmi;Nadpłata podlega zwrotowi w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia zeznania lub deklaracji, o których mowa w art.73 par.2.itd.

  3. Urzad Skarbowy ma czas do 1 lipca. Podobno załatwiaja w kolejnosci wpływów do US. . Jeżeli będzie twoja kolej dostaniesz.Myślę,ze zaplanuj na czerwiec lub połowe maja. A niby skąd ten 1 lipca?

    Najlepsza odpowiedź
  4. ja skladalam 21 lutego i we wtorek powiedziano mi w urzedzie ze pieniadze w poniedzialek poszly do przelewu do dzis ich nie ma bo to jest tak ze urzad ma codziennie do 30 kwietnia okreslona tylko pule pieniedzy na wyplaty po 30 kwietnia juz jej nie ma i zwraca wlasnie w kolejnosci a kolejnosc tez zalezy od tego w jakim czasie twoj pit zostanie sprawdzony przez pracownika. a zwrot moze przyjsc nawet po 2-3 tygodniach. Pit-y sa w urzedzie ukladane takimi paczkami (iles sztuk w kazdej paczce) i kazdy pracownik dostaje iles paczek. jesli w takiej paczce jest chcocby 1 pit zle wypelniony albo sa niejasnosci to taka osobe wzywa sie do urzedu do wyjasnienia ale taka sytuacja wstrzymuje wyplate wszystkich pit-ow z tej paczk dopoki sytuacja z tego jednego nie zostanie wyjasniona. dopiero jak pit zostanie sprawdzony idzie do ksiegowosci i czeka w kolejce na wyplate.

  5. Urzad Skarbowy ma czas do 1 lipca. Podobno załatwiaja w kolejnosci wpływów do US. . Jeżeli będzie twoja kolej dostaniesz.Myślę,ze zaplanuj na czerwiec lub połowe maja.

Napisz odpowiedź

Przeglądaj
Przeglądaj