Brak wyroku Sądu odnośnie sprawcy OC, a odszkodowanie za pojazd zostało wypłacone jednej ze stron

Pytanie

Kolizja miała miejsce 06.08.2010r w której brały udział 3 pojazdy. Pojazd A wyjechał z posesji i zderzył się z pojazdem B który był w trakcie wyprzedzania mojego pojazdu C. Pojazd B po zderzeniu z A uderzył we mnie. Policja uznała winę pojazdu który wyjeżdżał A dla mnie to jest oczywiste . Kierowca pojazdu A nie czuł się winny nie przyjął mandatu. Sprawę policja oddała do Sądu aby ustalił czy winny jest kierowca A czy B. Sprawa odbyła się bez wzywania z winą kierowcy A jak uznała policja. Kierowca A się odwołał od wyroku. Ponowna sprawa ale już z kierującymi odbyła się 31.01.2011r na którą nie stawił się kierowca B (ponoć był chory) .Ponowna sprawa nie wiadomo kiedy a mamy dzisiaj 02.03.2011.

Ja natomiast jestem kierowcą pojazdu C który czeka na rozstrzygnięcie sprawy. Zgłosiłem o wypłatę odszkodowania do ubezpieczyciela kierowcy A czyli MTU Sopot. Rzeczoznawca wykonał swoją pracę. W październiku 2010 otrzymałem informacją od MTU iż muszę przedstawić wyrok sądu kto jest sprawca A czy B i dopiero mi wypłacą. Rozumiem że sprawa się ciągnie.

I teraz moje najdziwniejsze pytanie dlaczego na początku stycznia 2011 MTU wypłaca odszkodowanie kierowcy B skoro sprawa jest w sądzie? On przecież też musi udokumentować kto jest sprawca? Czy mieli do tego prawo chyba nie. A gdzie jestem ja w tym wszystkim skoro mój pojazd nikogo nie uszkodził. Nawet nie mam informacji na jaką kwotę wycenili odszkodowanie.
Czy mogę coś z tym zrobić. Nigdy nie miałem kolizji ani wypadku a kieruję od 1975r. Pozdrawiam i dziękuję za poradę

rozwiązano 0
Anonymous 5 lat 3 Odpowiedzi 408 wyświetleń 0

Odpowiedzi ( 3 )

 1. Odpowiedź do gościa !!! od kierowcy C
  Dziękuję za odpowiedź Kierowca B nie ma Autocasco. To stary merc Blaszak. Dzwoniłem do MTU jak miałem informację iż B uzyskał wypłatę nie potrafili mi wytłumaczyć dlaczego? pani się plątała.
  Kierowca A otrzymał od MTU pismo o wypłacie B odszk. z jego OC pomimo toczącej się sprawy.

 2. Kierowca B po prostu skrzystal ze swojego Autocasco które mial wykupione w MTU tutaj nie trzeba czekać na wyrok a winny jest kierowca a na 100 % bo wyjeżdżal z drogi podporządkowanej posesji powinien się rozejrzeć w 2 strony a Ty musisz czekać na korzystny dla Ciebie wyrok

  Najlepsza odpowiedź
 3. Odpowiedź do Ikara !!! od kierowcy C
  Dziękuję za odpowiedź nie przedstawię MTU wyroku sądu ponieważ wszystko toczy się w tym samym sądzie Rejonowym wydział karny. Po pierwszej zaocznej sprawie obu kierowców jeden się odwołał tak jak pisałem i sprawa toczy się dalej. Sąd natomiast ma czas na ustalenie terminu rozprawy. Napisałeś że MTU nie musi czekać na rozstrzygnięcie Sądu czy jest na to jakiś artykuł abym się powołał

Napisz odpowiedź

Przeglądaj
Przeglądaj