Allegro,kupujący nie chce zapłacić.

Pytanie

Witam.Sprzedałam na allegro kurteczkę,osoba która ją zakupiła nie odpisuje na moje maile,w ogóle brak jakiejkolwiek informacji ze strony kupującego.Co mogę zrobić w takiej sytuacji?Proszę o odpowiedz.Pozdrawiam.

rozwiązano 0
Anonymous 5 lat 15 Odpowiedzi 681 wyświetleń 0

Odpowiedzi ( 15 )

 1. hej co mam zrobic. sprzedałam dwie sukienki na allegro kupiła je ta sama osoba powiedziała mi ze wpłaciła pieniadze, gdy juz jechałam wysłac paczke na szczescie sprawdziłam konto i okazało sie ze pieniedzy nie ma. czy jest to próba wyłudzenia towaru? oszustwo? co mogę z ta Pania zrobic? napisałam jej czemu sobie tak igra o ona opdpisała „ale o co Pani chodzi” czy moge nastraszyc ja policja?

 2. Witam, kupiłam na allegro torebke. kupiłam ją 4 marca, natomiast 6marca wysłałam pieniazki, nastepnie wrocilam do domu by poinformowac sprzedajacego mailem ze przelew zostal zrobiony. Niestety nie zdązylam bo w mojej skrzynce mailowej byla juz wiadomosc wlasnie od kupujacego ze nie dostal wplaty i wystawiam przedmiot ponownie! Mam pytanie wiec czy mial takie prawo? Ile czasu ja mam na to zeby wlacic pieniazki? Czy jest na to jakies rozwiazanie? prosze o pomoc!!!!!

 3. Jakie są konsekwencje tego, że kupujący nie zapłaci za kupiony przedmiot?

 4. Ciekawe, że user marekkubicki na Allegro nadal po blokadzie może licytować na aukcji mojej i mam przechlapane, bo w obecnej aukcji ma 3 konta i kupuje, choć wiem, że to on. I co teraz? Kupi, sprzedam, nie dostane kasy i zbankrutuję.

 5. a ja co mam zrobić,kupujący otrzymał towar który zakupił-mam potwierdzenie z firmy kurierskiej i tyle go widzialam.niE ZAPŁACIL, nie opisuje.Mam jego dane,Zgłosić na policję czy do sądu bo chodzi tu o większą kwote no i o zasady

 6. Jakie są konsekwencje tego, że kupujący nie zapłaci za kupiony przedmiot?

  Najlepsza odpowiedź
 7. Witam , kupujący ma czas 14 dni od zakupu przedmiotu na zapłatę. Jeśli termin ten minął to proszę napisać do allegro o całej sytuacji, oraz prosić o zwrot prowizji. Allegro także może zawiesić konto osobie, która kupiła przedmiot.

 8. wlasnie czy bedzie kupujacy ponosil jakies konsekwencje jak nie zaplacil?

 9. Witam , kupujący ma czas 14 dni od zakupu przedmiotu na zapłatę. Jeśli termin ten minął to proszę napisać do allegro o całej sytuacji, oraz prosić o zwrot prowizji. Allegro także może zawiesić konto osobie, która kupiła przedmiot.

  7 dni Marto nie 14. Regulamin allegro się kłania.

 10. A co ja mam zrobić?
  Napisałam na aukcji ze nie przyjmuje wpłaty przez płacę z allegro bo jest inny numer konta niż mój.
  A kupujący i tak wpłacił przez płacę z allegro chodź na aukcji było wyraźnie napisane że nie uznaje tej opcji.
  Już raz miałam taką sytuacje a ALLEGRO sobie nic z tego nie robi, i kolejny raz mam być stratna a właściciel kąta na które przelewają się pieniądze ma się wzbogacić? Co mam teraz zrobić? Proszę o pomoc.

 11. 7 dni a nie 14 ..
  Pani marto!!
  wysylajácy ma 14 dni na wyslaanie.;]

 12. Sprzedalem myszke i jak kupujacy nie zaplaci i mam napisac do allegro ale co mam napisac i jak???? PROSZĘ O POMOC

  „dawaj hajs, ku*wo”

  🙂

 13. ze strony Allegro to wygląda tak że w takiej sytuacji uruchamiasz spór. Do tego masz możliwość o ubieganie się o zwrot prowizji. Do tego masz specjalny formularz. Poprzez niego wysyłasz specjalną wiadomość przypominającą kupującemu że dokonał zakupu i ani się nie skontaktował ani nie zapłacił. Czekasz kilka dni (aż pojawi się właściwy formularz zwrotu prowizji). Wtedy prosta droga do odzysku jej a kupujący dostanie ostrzeżenie od Allegro. Trzy takie niespodzianki i … zablokowane konto. UWAGA! Kupujący może zadzwonić do Ciebie i będzie próbować Cię zbajerować byś… wycofała się ze sporu klikając anulowanie. NIE RÓB TEGO !! To nie odwracalne! Dopiero jak faktycznie zapłaci , wtedy możesz anulować. Ja tak raz zrobiłem i ani zwrotu prowizji ani blokady konta u nieuczciwego kupującego , zupełnie nic! A dodatkowo kupujący może to Ciebie „podpie…yć” do Allegro że mu nie wysłałaś. No i sprawa negatywa. Nie wystawiaj do puki nie ma zablokowanego konta. Bo machnie odwetowego. Jak mu zablokują to Ty mu wystawisz nega a on nie będzie wstanie Ci wstawić odweta. Pozdrawiam

 14. Sprzedalem myszke i jak kupujacy nie zaplaci i mam napisac do allegro ale co mam napisac i jak???? PROSZĘ O POMOC

 15. u mnie jest odwrotna sytuacja, ponieważ kupiłam przedmiot w allegro, zrobiłam przelew z danych jakie miałam podane od razu po zakupie… i w przeciągu paru dni dostałam maila wogóle z innymi danymi do przelewu. Najgorsze jest to że sprzedający nie odpowiada na moje maile… Co zrobic? Prosze, niech mi ktoś popdpowie co zrobić…

Napisz odpowiedź

Przeglądaj
Przeglądaj